Çağla KUBAT Fan Club
Forumu görebilmek için ÜYE OLUNUZ....

İYİ FORUMLAR
Çağla KUBAT Fan Yönetimi
Çağla KUBAT Fan Club
Forumu görebilmek için ÜYE OLUNUZ....

İYİ FORUMLAR
Çağla KUBAT Fan Yönetimi
Çağla KUBAT Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çağla KUBAT Fan Club

ÇAğla Kubat Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

orhan kılıç biyografi

YazarMesaj
.sonay.
Yönetici
Yönetici
.sonay.

orhan kılıç biyografi Empty
MesajKonu: orhan kılıç biyografi   orhan kılıç biyografi EmptySalı Eyl. 15, 2009 9:31 am

Orhan Kılıç biyografisi

Orhan KILIÇ, 23.02.1953’️de Bodrum’️da doğmuştur. Yüzyıllardır balıkçılıkla uğraşan bir ailenin oğludur. Eğitimini Bodrum’️da tamamlayan Orhan KILIÇ, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

İş hayatına Bodrum ve çevresinde sebze ve meyve toptancılığı yaparak başlayan Orhan KILIÇ, bu işi 1985’️e kadar sürdürmüştür. 1985’️den sonra inşaat sektöründe faaliyete başlamış ve 500’️den fazla konut ve işyeri inşa etmiştir. Daha sonra kültür balıkçılığının parlak geleceğini görerek bu alana yönelmiştir.

İlk çiftlik 1991’️de Salih Adası’️nda kurulmuştur. 50 ton/yıl kapasite ile çalışan bir çipura üretim çiftliğidir. 1993’️de KILIÇ DENİZ ÜRÜNLERİ ÜRETİMİ İHR.İTH.ve TİC.A.Ş.’️ni kurmuştur. Bugün 10.000 ton/yıl kapasiteli 12 tesiste ağırlıklı olarak çipura ve levrek üretilmektedir. Bafa ve Ören’️de iki Kuluçkahane Tesisi, Milas’️ta Yem Fabrikası kurmuştur. Kemikler Köyü’️nde EPS Ambalaj Fabrikası, Balık İşleme ve Paketleme Tesisi mevcuttur. Bu tesislerde üretilen, işlenen ve paketlenen balık ihracatı ülkemize 2004 yılına kadar yaklaşık 50 milyon dolar girdi sağlamıştır. Yönetim Kurulu Başkanlığı’️nı yaptığı şirketlerde 700 kişi çalışmaktadır. Bu da yaklaşık 2500 kişinin geçiminin sağlanması demektir. Bu topraklar ve bu denizlerden kazandıklarını yine bu yöreye yatırım yaparak değerlendirmektedir.

Kılıç Şirketler Grubu bünyesinde bulunan işletmeler;

-7 adet 10.000 ton/yıl porsiyonluk balık üretim tesisi
-2 adet 100.000.000 adet/yıl yavru balık üretim tesisi
-1 adet EPS Ambalaj Fabrikası
-2 adet 80.000 ton/yıl kapasiteli Yem Fabrikası (1 adedi pelet, 1 adedi Extruder teknolojisi ile)
-1 adet Avrupa Birliği dahili işlem numarası almış olan paketleme tesisi
-1 adet Avrupa Birliği dahili işlem numarası almış olan işleme tesisi
-Ukrayna’️da Türkiye’️deki yem fabrikalarının ihtiyacı olan soya üretimi (cemosuz) natural. Dünyanın cemosuz ürünlere yönelmesi dolayısı ile natural üretim yapılmaktadır.
-Türkiye’️de üretilen balıkların Avrupa’️da pazarlanması amacı ile İtalya’️da 1 adet Pazarlama Şirketi
-1 adet yatırımı devam eden Turizm Tesisi

Orhan KILIÇ, halen KILIÇ Şirketler Grubu’️na bağlı 13 şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine aktif şekilde devam etmektedir.

Ayrıca Türkiye’️deki çipura, levrek, sinağrit, mercan porsiyonluk balık üretiminin %30’️unu, yavru deniz balığının da %80’️ini üreten ve üretiminin çoğunluğunu ihraç eden Muğla yöresindeki balıkçıların kurmuş olduğu, Muğla Kültür Balıkçıları ve Su Ürünleri Yetiştiricileri Birlik Derneği’️nin 2002 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı’️nı da yapmaktadır.

orhan kılıç biyografi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alp Korkmaz <3 Biyografi
» Onur Bay (Tekin) Biyografi
» İlker İnanoğlu biyografi
» çağla kubat biyografi
» Pınar Aydın biyografi