Çağla KUBAT Fan Club
Forumu görebilmek için ÜYE OLUNUZ....

İYİ FORUMLAR
Çağla KUBAT Fan Yönetimi
Çağla KUBAT Fan Club
Forumu görebilmek için ÜYE OLUNUZ....

İYİ FORUMLAR
Çağla KUBAT Fan Yönetimi
Çağla KUBAT Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çağla KUBAT Fan Club

ÇAğla Kubat Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Özgür Ozan Haberleri

2 posters
YazarMesaj
harmless.girl
Yönetici
Yönetici
harmless.girl

Özgür Ozan Haberleri Empty
MesajKonu: Özgür Ozan Haberleri   Özgür Ozan Haberleri EmptyPaz Eyl. 13, 2009 11:16 pm

---
https://caglakubat-fan.yetkin-forum.com
.sonay.
Yönetici
Yönetici
.sonay.

Özgür Ozan Haberleri Empty
MesajKonu: Geri: Özgür Ozan Haberleri   Özgür Ozan Haberleri EmptySalı Eyl. 22, 2009 9:42 pm

Televizyon seyircilerinin “Light Selami” veya “Baba Husnu” diye tanidigi usta oyuncu ve egitmen Özgur Ozan’la hayati, calismalari uzerine samimi bir sohbet yaptik... Sinema ve televizyon dunyasina yeni oyuncular, is dunyasina yeni yoneticiler kazandirmak icin de kollari sivayan Ozan, “Genclerimiz tozpembe dunyaya ozenip secimlerini boyle yapiyorlarsa sonunda zaten mutsuz olurlar” diyor.

“Çocuklar Duymasin” ile baslayan hizli cikisinizi neye bagliyorsunuz?

“Çocuklar Duymasin’a kadar yapacagim islerde pek secme sansim olmadi. Basarili bir proje; basarili bir rol dagilimi ile baslar, iyi bir yonetmen de bu projeyi yonlendirecek en onemli unsurlardan birini olusturur. Her iste oldugu gibi rollerin inandirici ve samimi oynanmasinin basariyi getiren en onemli faktorlerden biri oldugunu dusunuyorum. Ben de kendi oyunculugumun boyle olduguna inaniyorum; ‘İnandirici ve samimi!’

Herkes ‘sohret’ olabilir!

Siz sohreti nasil tanimlarsiniz?

Şöhret, oyuncularin kendiliginden baslarina gelen bir seydir. Şöhret, isteyerek de olunabilir, istemeden de birilerinin basina gelebilir. Ancak sohret olmak icin oyuncu olmaniza da gerek yoktur. Ülkemizde sohret olmak o kadar kolay bir hale geldi ki, medya kendi sohretini kendisi olusturuyor. Ben zaten tiyatro sanatcisiyim, bu sektorde calisan biriydim. Çok basarili bir iste oynamis olmam, herkes tarafindan taninmama neden oldu. Herkesin izledigi bir iste basarili bir rol canlandiriyorsaniz, siz de sohret oluveriyorsunuz. Şöhret kelimesini pek kendime yakistiramasam da!..

Ünlu olmanin bir bedeli, zorlugu ya da avantajlari oldu mu?

Boyle bir durum tabii ki bazi kisitlamalar getiriyor, ozgurce her yere gidemiyorsunuz. Çunku herkes size sevgiyle yaklasiyor. Hepsi de kendilerine ozel davranilmasini bekliyor. Hayatiniza daha ozen gostermek zorundasiniz artik. Çunku sorumluluklariniz var, ornek olmalisiniz. Bizi hep basarili gormek istiyorlar. Ben yine de pek soyutlamiyorum kendimi yasadigim yerlerden, insanlarla ic ice olmayi daha cok tercih ediyorum. Meslegimiz geregi bunu da yapmak zorundayiz. Yoksa nasil basaririz, insanlara insanlari anlatmayi!

Gencler zoru seviyor

Yasanan tozpembe hayatlara ozenip, universitede sinema ve radyo bolumunu tercih eden genclere neler tavsiye edersiniz?

Genclerimiz zaten tozpembe dunyaya ozenip secimlerini boyle yapiyorlarsa sonunda zaten mutsuz olurlar. İdeal gercektir. Hayalin ideali olmaz. Ama ideallerinde sinema, TV ve radyo gibi oldukca zor meslekleri yapmak olan genclerimize soyle bir onerim olabilir: Her mezuna, “Sen yonetmen, sinemaci, televizyoncu ve radyocusun” demeyecek kimse. Kendi becerileri, kendi uretkenlikleri, cabalari, caliskanliklari, sabirli olmalari ve sanslari sayesinde bir yerlere gelebileceklerini hatirlatilabilir ancak. Hicbir sey disardan gorundugu gibi kolay degil cunku. Çok uzun tasli ve cakilli bir yol var onlerinde.

> ‘İste benim kahramanim’

Oynadigi rollerde basarili bir “baba” karakteri sergileyen Özgur Ozan, bakin babalik duygusunu nasil ifade ediyor: “Halen baba oldugumu bilmeyen gazeteciler var. Baba olmayi planlayip planmadigimi soruyorlar. Baba olmayi planlamiyorum. Çunku 7.5 aylik bir oglumuz var. ‘Derin Deniz Ozan’. Babalik ve annelik duygularinin ifadesinin olmadigini dusunuyorum. Babalar, hep cocuklarinin kahramanlaridir. Benim kahramanim da oglum Derin Deniz! İlk aglamasinda da onun yaninda olmak, annesiyle birlikte onun gelisine sahit olmak yeniden dunyaya gelmis hissi verdi bana. Artik, baba olmak onun icin yasamak anlamina geliyordu. Baba olmak, ileriye daha baska bakmak, hedeflerinize daha cok sarilmak anlamina geliyor bence.”

> Firmalara yonetici yetistiriyor

“Edutainment” isimli sirketiyle is dunyasina yeni yoneticiler kazandirmak icin de kollari sivayan Özgur Ozan, egitim alanindaki hedefleriyle ilgili sunlari soyledi: “Motivasyon, liderlik, satis, pazarlama, takim calismasi, ekip ruhu, kocluk ve firmalarin kendi iclerinde talep ettikleri egitimleri veriyoruz. Yonetim, satis, pazarlama ve kisisel gelisim egitimlerinde Edutainment metodumuz ile sirket calisanlarinin aktif katilimini saglayarak, canli drama, oyun, egitim filmleri, indoor ve outdoor aktiviteleri ile sirketlere farkli cozumler sunuyoruz. Şirket ici egitimlerin kalici etkisini artirmak icin musteri memnuniyeti, satis becerileri, yonetim becerileri, kisisel gelisim gibi konularla ilgili sirketlere ozel egitim filmleri hazirliyoruz. Egitim filmlerimizde benimle birlikte, taninmis dizi, tiyatro ve sinema oyunculari gorev almaktadir.”

Özgür Ozan Haberleri
1 sayfadaki 1 sayfası